UUS PILK

Kõik vajalik, et tunneksid end ilusana!

Kehale

Tunned, et lihased on pinges ja väsinud? Aeg massaažiks! Kuid spaa kodulehel olevad valikud näivad olevat lõputud. Spordimassaaž, klassikaline või hoopis süvakoe massaaž? Ida stiilis või lääne stiilis?

Loe lähemalt erinevatest massaažitüüpidest ja leia just endale sobiv, et turgutada oma keha ja meelt.

Seitse erinevat massaažiteraapiat ja nende kasu tervisele

Rootsi massaaž

Imselt kõige tuntum massaaživorm. Kanada massaaži- ja hüdroteraapia kolledži andmetel on see mõeldud keha lõdvestamiseks ja vereringe suurendamiseks, masseerides pehmeid kudesid. Masseerivad löögid hõlmavad sõtkumist, hõõrumist, vibratsiooni ja isegi liigeste venitamist ja painutamist. Rootsi massaaž keskendub su lihaste ja liigeste lõdvestamisele ilma väga sügavale minemata ja valu tekitamata.

Süvakoe massaaž

Seda tüüpi massaaž kasutab suuremat survet, et jõuda sügavamale lihastesse ja kõõlustesse. See on suunatud sidekudede võrgustikule, mis ümbritseb, toetab ja asustab lihaseid, luid, elundeid ja närve. Ontario registreeritud massööride ühingu andmetel võib süvakudede massaaž aidata kroonilist valu leevendada. See võib aidata ka artriidi valu ja jäikuse korral.

‘Trigger-point’ massaaž

Selle ravimassaaži ajal on sihtmärgiks lihaspinged või “sõlmed”. See ühendab rootsi massaaži ja süvakoemassaaži tehnikad. Mayo kliiniku andmetel on ‘trigger’ punkt kehapiirkond, kuhu vajutades, põhjustab ebamugavust mujal kehas. Need võivad põhjustada peavalu ja muid sümptomeid.

Sünnituseeelne massaaž

Rasedad naised tunnevad sageli valu alaseljas, säärtes või puusas ning võivad kannatada turse all. On tõendeid selle kohta, et massaaž võib aidata rasedaid vaimse tervise, alaselja- ja sünnitusvalu korral. Kanada kiropraktika assotsiatsiooni andmetel võib see vähendada ka enneaegse sünnituse riski.

Spordimassaaž

Spordimassaaž on mõeldud iga tasemega sportlastele – alates nädalavahetuse harrastajast kuni tipptegijateni. Mõned sportlased saavad enne intensiivset treeningut või mängu soojenduseks spordimassaaži. Ontario registreeritud massaažiterapeutide ühingu andmetel võivad need massaažid aidata verevoolu, vältida vigastusi ja parandada taastumisaega.

Kuumakivimassaaž

Kuumakivimassaažis kasutatakse kuumutatud kive valulike lihaste masseerimiseks ja lõdvestamiseks survega või ilma. Seda tüüpi massaaži ajal asetab massöör su keha teatud osadele siledad, lamedad kivid. Kivid on tavaliselt basaltist, vulkaaniline kivim, mis hoiab soojust.

Aroomimassaaž

Iidsete kultuuride poolt sajandeid praktiseeritud aroomiteraapia massaažis kasutatakse eeterlikke õlisid. Populaarsete lõhnade hulka kuuluvad piparmünt, lavendel, sidrun, bergamot ja roos.

Aroomiteraapia võib aidata lõõgastuda ja see soodustada ka kiiremat uinumist ning kvaliteetsemat und.

Kindlasti leiad endale sobiva ravi ning lahenduse oma lihasvaludele. Alati aga tasub meeles pidada, et leiaksid endale kogenenud massaažiterapeuti, kes on spetsialiseerunud sind huvitavale massaažitüübile.

Massaažis käidud ja lihased lõdvestunud? Aeg küünehoolduseks.

Powered By WordPress | Elegant Recipe Blog