UUS PILK

Kõik vajalik, et tunneksid end ilusana!

Küüntele

Eks kõigile meeldib kui küüned on ilusad ja terved ja ega küünte hellitamiseks pole vaja erilist sündmust. Olenemata sellest, kas sulle meeldib küüntega loominguline olla või soovid enne mis tahes erilist sündmust küüsi värvida, saad alati katsetada erinevat tüüpi maniküürivalikutega. Alates kõige klassikalisemast maniküürist kuni shell-lakk maniküürini, loe lähemalt siit lehelt!

9 erinevat tüüpi maniküüri, mida proovida

Klassikaline maniküür

Esimene kord küünehoolduses? Siis on mõistlik katsetada täiesti klassikalist maniküüri, see on lihtne, armas ning kerge hooldus. Klassikaline maniküür on parim viis teada saada, mida maniküüri seansil oodata. See on kiire ja lihtne. Samuti on seda lihtne muuta, kui sellest ruttu tüdinema juhtud.


Mida oodata?

Klassikalises maniküüris määrib küünetehnik esmalt su küünenahale kreemi või õli. Järgmisena leotatakse su käsi 5 minutit sooja veega kausis. Pärast seda kuivatab maniküürija käed ja puhastab küünenahad. Küüned lõigatakse, puhastatakse ja viilitakse. Sellele järgneb kiire kätemassaaž. Pärast seda kantakse su küüntele aluslakk, millele järgneb sinu valitud värvi küünelakk. Seejärel kaetakse küünevärv teise kihiga läbipaistva küünelakiga. Ja valmis!

Prantsuse maniküür

See on šikk. See on stiilne. Klassikaline prantsuse maniküür ei valmista kunagi pettumust. Poolkuutaolised valge küünelaki katted servadel annavad su küüntele vägeva välimuse. Ja tänapäeval katsetavad moeteadlikud diivad pidevalt selle klassikalise maniküüri vormiga. Nii näed värvivalikute ja kaunistuste osas palju valikuid ja võimalusi.


Mida oodata?


See on väga lihtne. Maniküürija värvib su küüned läbipaistvam beeži või kahvaturoosa küünelakiga. Kui see kuivab, värvitakse küüne ots poolkuu kujuliselt valge küünelakiga. Soovi korral võid aga otsa ka erinevates toonides värvida – ja siis klassikalisele prantsuse maniküürile värvikirevust anda.

Tagurpidi prantsuse maniküür

Tagurpidi prantsuse maniküür on klassikalise prantsuse maniküüri omapärane ja stiilne versioon. Erinevalt viimasest on sellel küünealusele, mis on küünenaha lähedal, maalitud poolkuu tumedama tooniga. See on lihtne ja stiilne ning saad seda ka oma kodus hõlpsalt teha.


Mida oodata?


Esiteks puhastatakse, viilitakse ja kujundatakse su küüned. Käsi leotatakse mõni minut leiges vees. Pärast seda lükatakse küünenahad tagasi – kuna nende lähedale maalitakse poolkuu kuju. Kui see on tehtud, kaetakse küüs läbipaistva küünevärviga. Pärast kuivamist kantakse küüntele tumedam lakk. Sel juhul värvitakse kuu heledama tooniga. Kui küünelakk on korralikult peale kantud ja kuivatatud, joonistab maniküürija küünepõhja poolkuu kujuga kuu. See on viimistletud läbipaistva küünelakiga.

Parafiini maniküür

Kui sul on karedad ja kuivad käed, on nende eest hoolitsemiseks parim viis parafiini maniküür. Maniküür on nagu spetsiaalne spaahooldus teie kätele. See hõlmab stimuleerivat kätemassaaži õlidega. Protseduuri lõpus on su käed imepehmed.


Mida oodata?


Maniküürija sulatab esmalt sulatusseadmes parafiinvaha. Pärast seda lastakse vahal temperatuuri alandamiseks mõnda aega seista. Vahepeal masseeritakse su käsi õlide või kreemiga. Kui vaha temperatuur on talutav, kaetakse su peopesad sellega täielikult. Käed tõstetakse üles ja lastakse vahal kätel kuivada. Siis kastetakse uuesti vaha sisse ja tõstetakse üles. Seda protseduuri tehakse seitse korda, nii et su kätel oleks seitse kihti vaha. Seejärel lastakse kätel pool tundi puhata. Pärast seda puhastatakse vaha ja sellele järgneb tavaline maniküüriprotsess.

Ameerika maniküür

Ameerika maniküür sarnaneb prantsuse maniküüriga, kuid sellel on väike erinevus. Siin saavad su küüned ühtsema ja loomulikuma välimuse. See on elegantne ja sobiv stiil neile, kes eelistavad neutraalset välimust.


Mida oodata?


Algsed sammud on sarnased – küüned puhastatakse ja trimmitakse. Küüned on viiltiud ja neile antakse ümaram vorm (erinevalt prantsuse maniküüri ruudukujulisest vormist). Pärast aluslakkide pealekandmist kantakse küüntele elevandiluu toonid. Küünevärv kantakse küüntele kas airbrushiga või kantakse peale lihtsalt pintsliga.

Geel-maniküür

Geel-maniküür kestab kaua. Kui otsid vähe hooldust vajavaid, kuid stiilseid küünevalikuid, peaksite kindlasti selle valima. Geel-maniküür ei nõua sagedast salongikülastust maniküüri seanssideks. See hõlmab lihtsalt spetsiaalse küünelaki kasutamist, mis kuivatatakse UV-valguses kauakestva efekti saavutamiseks.


Mida oodata?


Protsess algab maniküüri põhietappidega, nagu küünte lõikamine, puhastamine, viilimine, küünenahkade tagasi lükkamine ja aluslaki pealekandmine. Pärast seda kantakse su küüntele kaks kihti spetsiaalset geellakki. Iga kiht kuivatatakse täielikult enne teisega katmist. Iga küünelaki kuivatamise etapi ajal peavad su käed olema spetsiaalse UV-valgusega lambi all, mis võtab vaid mõne minuti. Geellaki tekstuur on teistega võrreldes vastupidav. Ja see on põhjus, miks su küüned säilitavad selle “vau” välimuse kaua.

Peegelmaniküür

Olgu selleks Instagram, Pinterest, Youtube või isegi Facebook, peegelküüned on sotsiaalmeedia tormiliselt vallutanud. Kui oled keegi, kes armastab oma säravat sisemust läbi küünte näidata, siis peegelmaniküür on just sulle mõeldud.


Mida oodata?
Kui kõik maniküüri põhietapid on tehtud, kantakse küüntele paks kiht musta (või mõnda muud tumedat küünelakki). Püsiva efekti saavutamiseks võib ka kasutada geel-küünelakki. Küünelakk kuivatatakse ja pärast seda kantakse küüntele kroompigment, et anda peegelefekt. Kantakse peale õhuke pealiskiht ja seejärel kuivatatakse see uuesti UV-lambi all. Nõnda on su küüned silmatorkavad ja imeilusad!

Akrüül maniküür

Tahaksid hoopis pikki ja silmatorkavaid küüsi? Siis on õige valik akrüülmaniküür. Siis kasutab küünetehnik pulberpolümeeri ja vedelat monomeeri, et moodustada su küüntele kõva akrüülküünte kiht. See on küünepikendus, mis maskeeritakse lõpuks esialgse küünena. Parim on lasta seda teha hea salongi asjatundlikul maniküürijal.


Mida oodata?


Maniküürija poleerib küünepinna karedaks. See kare pind võimaldab akrüülküünel kergesti kleepuda su esialgse küünepinna külge. Kummilaadne akrüülisegu kantakse ettevaatlikult pintsliga küüntele. Seejärel kujundatakse see pintsli abil ja sellele antakse küünte kuju. Karedad otsad silutakse pintsliga. Kui see on korralikult kuivanud, kantakse küünelakk küünte pinnale. Akrüülküünte puhul on disainivalikud lõptmatud ning saad oma loovusel lasta lennata.

Šellaki maniküür

Kas oled liiga laisk, et oma küünte eest tihti hoolitseda? Kui jah, siis on šellak-maniküür on väga mugav valik. Nii geel- kui ka tavalise küünelaki segu, šellak-maniküür on tuntud oma vastupidavuse poolest.


Mida oodata?
Maniküürija esmalt puhastab, viilib ja vormib su küüsi. Pärast seda kantakse küüntele kaks kihti šellaki küünelakki. Iga kiht kuivatatakse kuivatiga. Lõpuks kantakse küüntele pealislakk. Erinevalt geel-maniküürist muudab šellak-maniküür teie küüned tugevamaks. See kestab umbes kaks nädalat ja ei murene.


Mida tuleks maniküüri ajal meeles pidada


Maniküüriprotseduuride ajal on küünte vigastuse ja nakatumise tõenäosus äärmiselt suur. Liigne surve küünenahale nende lõikamise ajal võib nahka kahjustada. Sellepärast on oluline külastada salongi, kus on kogenud küünetehnikud.

  • Kontrolli, et nad kasutaks steriilseid seadmeid.
  • Kontrolli salongis järgitavat puhtuse taset.
  • Veendu, et külastatavas salongis oleks lihtsad jalavannid. Mootoriga jalavanne on raske puhastada ja seega on oht bakteriteks ja seenteks suurem.
  • Veendu, et küünetehnikud puhastavad ja steriliseerivad oma seadmed enne kasutamist.
  • Enne kätele maniküüri tegemist veendu, et küünetehnik peseb ja steriliseerib oma käed.

Tihtipeale pakutakse salongides küünehooldusega samal ajal ka näiteks näohooldusi või ripsmete paigaldust.

Powered By WordPress | Elegant Recipe Blog