UUS PILK

Kõik vajalik, et tunneksid end ilusana!

Nahale

Millised on erinevad näohooldused?


Spaa-näohooldusi peetakse sageli erilisteks puhkudeks mõeldud luksuseks, kuid paljud inimesed ei mõista, et näohooldus võib olla ka tavalise nahahooldusrutiini mõjukas osa. Kuid võib olla lihtne ära eksida spaaprotseduuride vahele ja tunda end pisut ummikusse jooksnuna, kui tuleb välja mõelda, mida täpselt vajad või soovite.

Tõde on see, et näohooldusi on nii palju, sest need kõik käsitlevad erinevaid nahaprobleeme, kasutades selleks mitmesuguseid meetodeid. Tegime väikse ülevaate kõige populaarsematest näohooldustest, nõnda saad otsustada, milline sulle meeltmööda on.

Näohoolduste tüübid

Klassikaline näohooldus

Klassikaline või tavaline näohooldus hõlmab tavaliselt puhastamist, koorimist, maski ja niisutajat. Arvestades oma rahustavat olemust, võib see näohooldus olla suurepärane valik kõigile, kellel on normaalne kuni kuiv nahk. Ekstraktsioonid, ummistunud pooride puhastamise protsess, on enamiku nahatüüpide jaoks ohutud, kuid tasub jälgida, et esteetik kasutaks pooride pehmendamiseks esmalt auru ja kataks oma sõrmed marliga. Kuid igaüks, kellel on rosaatsea või ekseem, peaks paluma aurutamise vahele jätta, mis võib neid seisundeid veelgi süvendada, ja kasutama selle asemel sooja lappi.

Ekstraktsioonid võivad pigistada ja tekitada kerget ebamugavust, kuid kui protsess on liiga intensiivne, võib lihtsalt paluda teenusepakkujal lõpetada.

Lümfimassaaž

Mõnikord kombineeritakse lümfimassaažiga näohooldust, mis hõlmab teie näo sihtpiirkondade õrnat sõtkumist. See aitab leevendada pingeid ja vähendada veepeetust ning seega minimeerida turseid, stimuleerides näos leiduvaid lümfinäärmeid.

Üldiselt on lümfisüsteem immuunsüsteemi oluline osa, mis aitab eemaldada kehast liigset vedelikku ja jäätmeid. Lisaks võib seda tüüpi näohooldus parandada vereringet, jättes sulle särava jume.

Elektrivoolu näohooldus

Nii nagu see kõlab, kasutab elektrivooluga näohooldus mikrovooluseadet ja märgasid käsnasid, et anda näole ja kaelale väheke elektrienergiat. Vool aitab loomulikult kujundada näo kontuuri, stimuleerides ja pingutades selle all olevaid lihaseid, muutes selle vähem invasiivseks asenduseks teistele süstitavatele preparaatidele.

Tulemuseks on vananemisvastane toime, mis aitab siluda kortse ja jätab sulle imeilusa värske välimuse.

Vananemisvastane näohooldus

Tavalisele näohooldusele väga sarnane vananemisvastane näohooldus kasutab aktiivseid koostisosi ja protseduure, et tõrjuda küpsel nahal esinevaid vananemisilminguid – 30-aastastele ja vanematele.

Tavaliselt koosnevad need näohooldused puhastamisest, koorimisest või naha taastamisest (sageli mikrodermabrasiooniprotseduuridena), maskidest, ekstraheerimisega pooride süvapuhastusest ja niisutavatest elementidest. Selline näohooldus võib sisaldada ka antioksüdantseid seerumeid ja koostisosi, nagu kollageen, et aidata nahka taaselustada.

Kuid on oluline anda nahale pärast seda kindlasti aega paranemiseks, kuna see võib sõltuvalt erinevate elementide tugevusest põhjustada ketendust ja koorumist.

Nahka helendav näohooldus

Kui sul on tuhkjas, päikesekahjustatud või tuhm nahk, võib aidata kirgastav näohooldus. Spetsiaalselt hüperpigmentatsiooni sihiks ja ühtlustab jume, kasutades võimsaid antioksüdante, nagu C-vitamiin.

Protsess hõlmab tavaliselt maskide, ensüümkoorimiste ja happehoolduste kombinatsiooni, et eemaldada surnud naharakud. Tulemuseks on särav ja läikiv nahk.

LED näohooldus

Tuntud ka kui Color Light Therapy, LED näohooldus kasutab teatud lainepikkusi, et kõrvaldada lööve ja põletik, muutes selle ideaalseks näohoolduseks akne jaoks.

Lisaks on leitud, et valuvaba tehnika aitab stimuleerida rakkude kasvu, parandada üldist jumet, vähendada punetust, minimeerida päikeselaikude või peente joonte teket ning siluda kortse.

Laser näohooldus

Laser-näohooldused kõlavad palju ulmelisemalt, kui nad tegelikult on. Kasutades naha pealmise kihi eemaldamiseks laserit, saab seda tüüpi näohooldus näole õrnalt pinda anda ja väiksemaid defekte parandada – seepärast nimetatakse seda mõnikord ka laser-taastamiseks.

Lasernäohooldust saab kasutada kortsude, vanuselaikude, ebaühtlase nahatooni, päikesekahjustuste ja armide minimeerimiseks.

Näohoolduse valimine

Kuna saadaval on nii palju näonahahoolduse protseduure, võib ühe valiku proovimine osutuda üle jõu käivaks. Kuid loodetavasti hakkasid ülaltoodud kirjeldused andma aimu, mis võiks sulle sobida.

Otsusta, mida ravida

Ükski näohooldus ei suuda ravida kõiki nahaprobleeme, seega alusta valikuprotsessiga, otsustades, mida soovid kõigepealt ravida.

Näiteks võivad kreemid ja massaažid, mida sageli seostatakse klassikalise näohooldusega, tegelikult põhjustada akne puhkemist. Seega, kui teil on püsiv akne, otsige ravimenüüst selliseid sõnu nagu puhastav või raviv, et leida aknele kalduvale nahale mõeldud näohooldused.

Otsi õigeid koostisosi

Teine nipp õige näohoolduse leidmiseks hooldusmenüüst on pöörata tähelepanu loetletud koostisosadele. Näiteks võib glükool- või ensüümkoorimine aidata vabaneda surnud naharakkude kihist, mis muudab su poorid suuremaks ja kortsud sügavamaks. C-vitamiin seevastu muudab teie üldise jume heledamaks. Kui konkreetseid koostisosi menüüs pole, küsi julgelt salongilt lisainfot.

Näohooldustega koos tihtipeale tehakse ka kehahooldusi ja massaaže. Nende kohta saad lähemalt lugeda siit.

Powered By WordPress | Elegant Recipe Blog